Lední hokej

Lední hokej měl premiéru na 1. Zimních olympijských hrách, které pořádala Větrnícká unie spolu s Královstvím Kateřínským v září roku 2012. Pravidla hokeje se vymýšlela takřka za pochodu. Hra probíhá na ledové ploše přibližného formátu A4 s oblými rohy a mantinely (viz. obr.). Délka branek je 4 cm, výška 2,5 cm a hloubka 2 cm. Hráči mají na sobě přidělané kovové hokejky, jejichž čepele jsou rozklepané kladívkem do příslušného optimálního tvaru . Tyto hokejové hole jim na těle přidržují pryžové „o“ kroužky, které se v božím světě používají k vřetenu vršku ½ vodovodní baterie 10 x 6.

Začátek utkání Havrány – Rošfórská říše

Hraje se pukem nebo kuličkou v obvyklém počtu hokejistů 2 x 6 (včetně brankáře). Další důležitou osobou na ledě je nezávislý rozhodčí z některé třetí země. Ten může vylučovat hráče za různé prohřešky (fauly, při kterých protihráč spadne na led, sprostá slova, nesportovní chování, atd.). Potrestaný hráč zahřívá trestnou lavici, při velmi hrubém překročení pravidel lze nařídit i trestná střílení. Hokej se hraje na 3 x 5 minut. Hráči si nahrávají tak, že hraje vždy ten, který je puku nejblíže. Vzdálenost mezi přihrávajícími hokejisty však musí být alespoň 4 cm. Hráč se může po vystřelení puku postavit na libovolné místo (kromě vyznačeného brankoviště). Jiné přesuny hráčů během hry nejsou možné. Hokejisté střílí pukem pouze hokejkami, kopání do puku není povoleno. Brankář se nesmí pokládat na led.

Země Jižní Galaxie se v roce 2015 začaly zaměřovat i na vytvoření hokejové ligy Jižních zemí. V Langaře vznikly první dva městské hokejové týmy, jejichž emblémy prezentujeme:

MUZEUM iiilandu

Hvězdné údolí 816/15, 785 01 ŠTERNBERK


Otevírací doba:

PO 9:00 - 11:00

ST 9:00 - 11:00

ČT 15:00 - 17:00


Dále po telefonické domluvě: 721313573


Vstupné 30Kč/1euro


OPRAVY ŽELEZNIČNÍCH MODELŮ!

Opravujeme modely lokomotiv, vozů a příslušenství měřítek H0 i TT!


U analogových parních lokomotiv umíme nainstalovat např. i kouřový generátor!
Pozor! Části digitálního řízení neopravujeme!
U lokomotiv vybavených digitálním řízením opravujeme jen mechanické části!

Modely lze předat přímo v Muzeu iiilandu nebo ve Žďáře nad Sázavou nebo v Praze (po domluvě)!


Opravy se uskutečňují ve Žďáře nad Sázavou.

Kontakt: svoboda750@gmail.com; 736637777


Počítadlo
TOPlist

© 2008 Created by Adamidlo & Kalhi

Pravidla iiilandu | Větrnická unie | Státy | Zaniklé státy | Olympijské hry | Fotbal | Války | Edukace pomocí iiilandu